Sajjad Masih i Shama BibiChrześcijańskie małżeństwo, Sajjad Masih i Shama Bibi, zostali z zeszłym tygodniu (4 listopada) spaleni żywcem przez tłum w pakistańskiej prowincji Pendżab, po tym jak zostali oni fałszywie oskarżeni o zbezczeszczenie Koranu. Wśród sprawców linczu było kilku muzułmańskich duchownych.

Pomówienie o sprofanowanie świętej księgi islamu pochodziło od właściciela cegielni, w której owo małżeństwo pracowało. Twierdził on, że małżonkowie spalili stronice Koranu, i że zareagował na to, zamykając ich na noc wraz z czwórką ich dzieci.

Rozwścieczony tłum najpierw połamał im nogi, aby nie mogli uciec, a później wrzucił Sajjada i jego brzemienną żonę do rozpalonego pieca. Mężczyzna miał 35 lat, kobieta 31. Byli i tacy, którzy chcieli również spalić dzieci, ale inni ich powstrzymali.

Krewny ofiar powiedział, że zarzut zbezczeszczenia Koranu był nieprawdziwy i że w rzeczywistości chodziło o to, że małżonkowie chcieli porzucić pracę w cegielni z powodu małego wynagrodzenia.

Czworo dzieci osieroconych przez Masihów przebywa w tej chwili w nieznanym miejscu i brak jakichkolwiek wiadomości o ich losie.

Z powodu funkcjonowania w Pakistanie od 1986 roku prawa o bluźnierstwie, chrześcijanie w tym kraju żyją w bardzo krytycznych warunkach, narażeni na fałszywe oskarżenia, jak to miało miejsce w przypadku Asi Bibi, matki pięciorga dzieci, która od 2009 roku przebywa w więzieniu, oczekując na wykonanie kary śmierci.
 

Opracował: N. P.
 

Więcej na ten temat w: Faith McDonnell and Dr. Darara Gubo, More Victims of Pakistan’s Draconian Blasphemy Laws
 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *