Wierzyli oni, że mordując te dzieci, zadowalają oni tym ich spragnionego krwi boga, który przykazał im, aby “wzbudzić terror w sercach wrogów Allacha” (Koran 8:60) i zabijać apostatów, heretyków, tych którzy sieją zepsucie, i wiele innych grup ludzi.

Peshawar school
 

W artykule „Widziałem śmierć tak blisko”, autor opisuje historię jednego z chłopców, który ocalał z tej masakry:

Nastolatek, który przeżył wtorkowy atak Talibów na publiczną szkołę w Peszawarze opisał to, jak udawał martwego, po tym jak został postrzelony w obie nogi przez rebeliantów ścigających uczniów, aby ich zabić.

Po tym jak bojownicy wtargnęli do zarządzanej przez wojsko szkoły w Peszawarze, zabili co najmniej 130 osób, w większości dzieci, w tym jednym z najkrwawszych w historii ataków w Pakistanie.

Mówiąc ze swego łóżka na oddziale urazowym w miejskim Lady Reading Hospital, szesnastoletni Shahrukh Khan, opowiedział o tym, jak czterej napastnicy ubrani w mundury paramilitarne wpadli do szkolnej auli, gdy on i jego koledzy z klasy mieli zajęcia z planowania kariery.

„Ktoś krzyknął, że mamy paść na ziemię i ukryć się pod biurkami” – powiedział on, dodając, że napastnicy zanim zaczęli strzelać krzyczeli „Allach jest wielki” (Allahu akbar).

„Potem jeden z nich krzyknął: ‘Wiele dzieciaków ukrywa się pod ławkami, bierzcie ich’” – powiedział Khan.

„Widziałem parę dużych czarnych butów zbliżających się do mnie.To był jeden z tych, którzy polowali na nas, na uczniów pod biurkami.”

Khan postanowił udawać martwego. Dodał on: „Zwinąłem swój krawat i wsadziłem go do ust, żeby nie krzyczeć z bólu”.

„Mężczyzna w dużych butach dalej chodził między ławkami, wypatrywał dzieci i ładował w nie kule. Leżałem z zamkniętymi oczami i starałem się nie ruszać, czekając aż mnie zastrzeli. Moje ciało dygotało. Widziałem śmierć tak blisko. Nigdy nie zapomnę czarnych butów, zbliżających się do mnie.”
 

Źródło:
Robert Spencer, Pakistan school: Jihadis screamed “Allahu akbar” as they murdered children
 

Opracował: Natan P.
 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *