Odpowiadając na ścięcie 21 chrześcijan przez Państwo Islamskie w Libii – Joel Richardson

W dniu 15 lutego 2015 r. Państwo Islamskie w Libii opublikowało kolejne makabryczne wideo przedstawiające ścięcie 21 koptyjskich chrześcijan na plaży w Libii.

Na poniższym zrzucie ekranu (ang. screen shot) jest uchwycony moment chwilę przed tym, gdy ci mężczyźni zostali ścięci przez islamskich mudżahedinów. Po obejrzeniu fragmentów tego filmu, moje emocje były głęboko wzburzone. Rzadko zdarza mi się płakać, ale gdy to oglądałem, płakałem niekontrolowanym płaczem.

Kiedy pisałem moją książkę Islamski Antychryst 11 lat temu, pisałem dość obszernie na ten temat, mając nadzieję przebudzić Kościół na świecie wobec tego, co było, i co nadchodzi. Mówię to nie jako prorok, ale po prostu jako ktoś, kto wierzy w słowa Pisma Świętego.

Ścięcie 21 chrześcijan w Libii

I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. (Księga Objawienia 20:4)

Na tym wideo został uchwycony ten brat poniżej, jak modli się tuż przed swoją śmiercią. Jego ostatnie słowa brzmiały: „Ya Rab Yesua”, lub w języku polskim: „Tak, Panie Jezu”.

Ścięcie 21 chrześcijan w Libii przez ISIS

To, co mnie martwi jest tym, że my widzimy te rzeczy z Zachodu, i nie myślimy w kategoriach by być z naszymi braćmi i siostrami, stając się takim męczennikami / świadkami Jezusa (greckie: martus), ale częściej reagujemy na to w strachu lub gniewie lub pragnieniu zemsty. Jest to dość zrozumiałe. Ale pierwotny Kościół miał bardzo określoną teologię męczeństwa. To męczeństwo uosobiało najwyższą formę świadczenia o Boga. Chociaż Bóg obecnie jest miłosierny w tym wieku wobec swoich wrogów, (w tym nas, którzy byliśmy jego wrogami), Jezus siedzi po prawicy Boga, oczekując, aby uczynić Jego wrogów podnóżkiem stóp Jego. Ale, ten czas nie nadszedł jeszcze. Chociaż Jezus mógłby wezwać dwanaście zastępów anielskich w jednej chwili, i z aniołami pogrążyć Ziemię w ogniu (tak jak to zrobi), w tym wieku, wybrał On, aby powstrzymać się od tego. To wstrzymanie się wynika z miłosierdzia dla Jego wrogów, tak jak powiedział On przed swoją egzekucją „Ojcze przebacz im”.

Choć złorzeczono mu, On nie złorzeczył w odpowiedzi na to. Choć cierpiał, nie groził nikomu, ale do końca powierzył swoją duszę Temu, który sądzi sprawiedliwie. W ten sposób w Jego męczeństwie, pokazał on miłosierdzie Boga. My również, ci z nas, którzy odziedziczyli ogromną odpowiedzialność ostatnich dni, jesteśmy również przyzwani, aby naśladować Jezusa. Pan jest cierpliwy, nie chcący, by ktokolwiek zginął, ale aby wszyscy nawrócili się do życia wiecznego. Dlaczego więc, my, którzy otrzymaliśmy łaskę, nie staramy się być świadkami Jego miłosierdzia? Dlaczego jesteśmy tak często przede wszystkim nastawieni na zemstę? Obawiam się, że wielu, w imię „sprawiedliwego zadość uczenia”, zawiedzie w tym, aby być świadkami, którymi On wezwał nas, abyśmy byli.

W Księdze Objawienia 6:10 widzimy obraz dusz męczenników czasów końca przed ołtarzem Boga, które wołają i mówią: „Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?”.

Jest to apokaliptyczny obraz Dnia Pana. Oni wołają o to, „Kiedy to nadejdzie, kiedy to zostanie zakończone, o Panie?”. Ale Bóg mówi im, “aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.”

I tak widzimy, że jednym z podstawowych wskaźników wskazujących na czas Dnia Pana jest dopełnienie się liczby męczenników.

Pod koniec tego wieku, Bóg zamierza doprowadzić do obydwu kulminacji i pełni, świadectwo o Jego miłosierdziu dla wszystkich narodów. I męczeństwo świętych wśród wszystkich narodów jest i będzie Jego podstawową metodą pokazania Jego miłosierdzia. To osiągnie katastrofalny punkt pod panowaniem Antychrysta na koniec wieku. Te dni szybko zbliżają się. Nie tylko módlmy się, ale także bądźmy zdeterminowani, a nawet planujmy, że wytrwamy niewzruszenie do końca, pozostając wiernymi jak nasi braci, którzy właśnie odeszli przed nami. Żeby było jasne, to nie znaczy, że nie powinniśmy popierać działań wojskowych i sprawiedliwej odpowiedzi wobec tych przestępców. Ja nie jestem pacyfistą. Ale dajmy odpór cielesnemu duchowi tego wieku, który dąży przede wszystkim do zemsty. Niech naszym najwyższym priorytetem będzie szukanie okazji do świadczenia, do bycia świadkami Jezusa.

 

Źródło: joelstrumpet.com

Opracował: Natan P.

 

5 comments for “Odpowiadając na ścięcie 21 chrześcijan przez Państwo Islamskie w Libii – Joel Richardson

 1. kaja
  Luty 23, 2015 at 10:32 pm

  ” Żeby było jasne, to nie znaczy, że nie powinniśmy popierać działań wojskowych i sprawiedliwej odpowiedzi wobec tych przestępców. Ja nie jestem pacyfistą.” – Nie rozumiem tego stwierdzenia?! Przecież jest jasno napisane w Biblii, że nie mamy złem odpowiadać za uczynione nam zło. Naszym narzędziem do walki ma być modlitwa. Przecież Bóg wysłuchuje tych, którzy są Mu oddani i wierni i postępują zgodnie z Jego nauką.

  • remfol@msn.com
   Marzec 5, 2015 at 8:00 pm

   Jestem bardzo ciekawy co ty zrobisz jak twoje dzieci ojca czy kogokolwiek zabija na twoich oczach wtedy będziesz mogl powiedzieć,: napisano jest…ci ludzie na tej plaży…dopiero teraz zaznają królestwa Bożego siedząc po prawicy Adonaj i to są święci…

   • GAP
    Czerwiec 21, 2015 at 10:37 pm

    Rozumiem, że z powodu stopnia trudności czujesz się zwolniony z takiego wychodzenia po za zasadę wzajemności a większość słów Jezusa to hiperbole retoryczne???

  • arasdf
   Wrzesień 5, 2015 at 7:41 pm

   Naszym zadaniem jest także zło powstrzymywać, w minimalny sposób stosując przemoc ale powstymywać. Jeśli w parku ktoś zacznie bić i mordować kogoś a Ty „tylko” (wybacz „tylko” wierzę w moc modlitwy) będzie się modlił to będziesz współwinny tej zbrodni. Z drugiej strony jeśli zamiast wytrącić bejsbola przeciwnikowi zaczął byś go okładać bez granic – byłbyś też winny śmierci tego zbira. Za ludzi zacznijmy uważać kogoś jak się zachowuje jak człowiek albo jak zabierzesz mu broń. Do tego czasu to bezmyślne zwierze. A przez dziki zwierzem trza uciekać albo się bronić.

 2. 1111
  Kwiecień 9, 2017 at 6:19 am

  Trzeba sie przygotowywac do takiego samego losu. Pragnienie zemsty, czy strach beda pulapka, gdy politycy ze strachu lub przebieglosci oszukaja swoich wyborcow i wydadza ich antychrystowi. Wowczas zadne dzialanie oprocz meczenstwa albo przyjecia znamienia bestii nie bedzie mozliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current month ye@r day *