Torah Resource
 
Otrzymanie etykiety „legalistów”, nadawanej przez niektórych, zdaje się być przeznaczeniem wszystkich tych, którzy prowadzą życie zgodne z Torą. Jeśli nie nazbyt często, to przynajmniej od czasu do czasu słyszymy ostrzeżenia (czasami ze strony bardzo szczerych oraz kochanych braci i sióstr w Panu), że nasze spojrzenie na Torę jest albo legalistyczne albo właśnie prowadzi do takiego. Chociaż takie ostrzeżenia mogą wydawać się początkowo dość kłopotliwe, to jednak powinniśmy tego wysłuchać i brać je pod rozwagę.

Ale jeśli mamy poważnie brać te ostrzeżenia (a na pewno tak powinniśmy), które dostajemy na temat legalizmu, to przede wszystkim powinniśmy zrozumieć, co ten termin oznacza, i właśnie tu tkwi problem.

Jest to pierwszoplanowy problem, ponieważ wydaje się oczywistym, że osoby, używają tego terminu na różny sposób. A po drugie, samo określenie „legalizmu” jest trudne, ponieważ brakuje biblijnego terminu, który by mu odpowiadał.

Krótko oraz zwięźle autor przedstawia swoje stanowisko związane z legalizmem, i tym określeniem „legalizmu”, o którym inni myślą, że właśnie jest legalizmem.

 

Zapraszam do lektury:

Tim Hegg – Legalizm

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *