Papież Franciszek modli się w meczecie, zwrócony w kierunku Mekki, wzywa Europę do otwarcia granic dla muzułmanów, i mówi że zrównywanie islamu z przemocą jest niewłaściwe

 
Papież w Błękitnym MeczecieCóż, jeśli kiedykolwiek był człowiek, który otwarcie czynił to, przed czym apostoł Jan ostrzegał wierzących aby tego nie czynili, to jest nim obecny rzymsko-katolicki papież Franciszek. Nie tylko próbował on usprawiedliwiać islam, mówiąc że nie należy utożsamiać przemocy z islamem, ale w sobotę [1] wszedł on do meczetu w Turcji, i faktycznie modlił się z pochyloną głową w kierunku Mekki. Dodatkowo Franciszek wezwał Europę, aby otworzyła swoje granice dla muzułmanów.

Po pierwsze, z Daily Mail:

Papież Franciszek powiedział wczoraj, że zrównywanie islamu z przemocą było niewłaściwe i wezwał przywódców muzułmańskich, aby wystosowali ogólnoświatowe potępienie terroryzmu, aby pomóc rozwiać ten stereotyp.

Powiedział on dziennikarzom na pokładzie swojego samolotu wracającego z wizyty w Turcji, że rozumie dlaczego muzułmanie czują się urażeni, gdy wielu na Zachodzie automatycznie utożsamia ich religię z terroryzmem.

 

W porządku. Wynika z tego, że albo ten papież nie zna historii albo jest oszustem, a może po prostu nie wie, co jest w Koranie. Nie sądzę, że jest on ignorantem, ale w przypadku gdybym się mylił to może mógłby on wyjaśnić mi to wszystko albo wiele innych rzeczy, udokumentowanych przez Pamele Geller.
 

Tak jakby tego nie było już dosyć, Christian Post poinformował:

Dzień po jego wezwaniu do dialogu międzyreligijnego w celu położenia kresu islamskiemu ekstremizmowi, papież Franciszek odwiedził w sobotę siedemnastowieczny meczet w Stambule i przez kilka minut modlił się po cichu z głową pochyloną w kierunku Mekki.

Według Radia Watykańskiego papież uczynił ten gest w celu promowania chrześcijańsko-muzułmańskich relacji, w Meczecie Sułtana Ahmeda, znanym jako Błękitny Meczet, w sobotę, w drugim dniu swojej trzydniowej wizyty w Turcji.

Przed wejściem do meczetu z niebieskimi płytami na ścianach zdjął on buty. Towarzyszył mu Wielki Mufti, który wyjaśnił mu znaczenie koranicznych wersetów znajdujących się na kamiennych filarach i kopule.

 

Poświęcił on również czas na to, aby kontynuować swoją islamską propagandę w przemówieniu do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana i innych politycznych przywódców znajdujących się tam.

„Fanatyzm i fundamentalizm, jak i irracjonalne lęki, które sprzyjają niezrozumieniu i dyskryminacji, muszą być odparte przez solidarność wszystkich wierzących”, powiedział on.

„Jest to nieodzowne, że wszyscy obywatele – Muzułmanie, Żydzi i Chrześcijanie – zarówno w zakresie zasad i praktyki prawa, będą mieli takie same prawa i będą szanować te same obowiązki”, dodał papież. „Będzie wtedy im łatwiej widzieć siebie nawzajem jako braci i siostry, którzy podróżują tą samą drogą, zawsze dążąc do odrzucenia nieporozumień przy jednoczesnym promowaniu współpracy i zgody. Wolność religii i wolność słowa, kiedy prawdziwie zagwarantowane każdej osobie, pomogą rozwijać się przyjaźni, a tym samym staną się wymownym znakiem pokoju”.

O, nie. To jest całkowicie antychrześcijańskie nauczanie. Muzułmanie, Żydzi i Chrześcijanie nie „podróżują tą samą drogą”. Są oni na różnych drogach. W rzeczywistości było to bardzo wyraźnie podkreślone przez Pana Jezusa, kiedy wypowiedział te słynne słowa o odrębności naszej wiary w Jana 14:

Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.” [2]

Jezus również twierdził, że On jest Drzwiami i ostrzegał przed fałszywymi nauczycielami, takimi jak papież Franciszek, kiedy powiedział:

„Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.” [3]

 

To ciekawe, że Franciszek kontynuuje chowanie głowy w piasek. Mówi on do Erdogana tak jakby myślał, że Erdogan uważa islam za pokojową religię, ale to Erdogan był tym, który oświadczył, że nie ma czegoś takiego jak „umiarkowany” islam, jest tylko islam i oświadczył, że „Meczety są naszymi koszarami, kopuły – hełmami, minarety – bagnetami, a wierni – żołnierzami”.  To jest dżihad. To nie jest pokój i nie oznacza to bycia na tej samej drodze lub promowania współpracy i zgody.

Na koniec Franciszek wezwał do szerszego otwarcia granic Europy dla muzułmanów. Mogłoby się wydawać, że chce on pomóc islamskiemu kalifatowi jeszcze bardziej w jego rozprzestrzenianiu się.  Dlaczego nie zwróci się on do Europy, aby umożliwiła wjazd do Wielkiej Brytanii ludziom pokroju Roberta Spencera i Pamely Geller? Oni nie zastraszali, uczynili krzywdy ani nie zamordowali ani jednej osoby. Jednak, morderczy kult śmierci islamu jest otwarcie przyjmowany.
 

Po tym jak Watykan oświadczył, że homoseksualiści mają dary, które mogą zaoferować chrześcijanom, papież zadeklarował, że jest zwolennikiem teorii Wielkiego Wybuchu i ewolucji, a teraz to. BareNakedIslam słusznie pyta: „Jak będzie ‘zdrajca’ po łacinie?” Papież Franciszek zaparł się chrześcijańskiej wiary i dla ludzi takich jak on jest zarezerwowane najgorętsze miejsce w piekle, ponieważ powinien on znać prawdę, ale zamiast tego wiedzie ludzi na zatracenie.
 

PRZYPISY:

[1] 29 listopada 2014 r.
[2] Ew. Jana 14:6
[3] Ew. Mateusza 7:13-14
 

Na podstawie artykułu Tim’a Brown’a „Apostate: Pope Francis Faces Mecca & Prays at Mosque, Calls for Europe to Open Borders to Muslims, and says it’s wrong to equate Islam with violence
 

Opracował: Natan P.
 

40 comments for “Papież Franciszek modli się w meczecie, zwrócony w kierunku Mekki, wzywa Europę do otwarcia granic dla muzułmanów, i mówi że zrównywanie islamu z przemocą jest niewłaściwe

 1. Ryszard
  Grudzień 10, 2014 at 5:20 pm

  Jezus także dał nam przykazanie ( Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego ) i nie chodziło tu o najbliższą rodzinę . A co zrobił papież i co powiedział zostawmy osąd Bogu gdyż jest on jedynym sędzią.
  A za muzułmanów trzeba nam się modlić tak jak również powiedział Jezus abyśmy się modlili za wszystkich naszych wrogów gdyż droga miłości jest jedyną drogą do zbawienia.

  • Grudzień 16, 2014 at 9:53 pm

   Ale człowieku tu nie chodzi o wymierzanie kary i sądu. Bo do Mesjasza z rodu Dawida należy sąd. Jednak otwieranie granic europejskich dla islamu a także Kalifatu to jest jak wyrok ognia ku chrześcijaństwu . Prorok Jszaja ostrzegał przed takim mocarstwem co rządzą gwałtem a kiedy wchodzą na ziemię obcą pustoszą ją jak szatan czas. Jestem bardzo ciekawy kiedy przyłożą ci nóż pod gardło żądając abyś przeczytał Koran! Lub zmusza do patrzenia na gwałt dziecka, matki czy ktokolwiek. Co wtedy powiesz Bóg cie kocha? wątpię. .. będziesz obszczany w gacie brzydko mowiąc. Nie mówimy o ludziach żyjących na ziemiach całego bliskiego wschodu bo to o nich trzeba się modlić aby Adonaj pomógł im przejść przez ogień utrapien. To o Żydów trzeba się modlić bo islam na czele z Kalifatem zmierza do otoczenia Jeruzalem i zabić państwo żydowskie i ustanowić władzę na tronie Syjon gdzie zasiądzie syn zatracenia. . Jeszua powiedziałŁk 23, 28: Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi!Łk 23, 29: Oto bowiem przyjdą dni, kiedy mówić będą: „Szczęśliwe niepłodne łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły”.Bo jeśli z zielonym drzewem to czynią, cóż się stanie z suchym?

  • Marcin
   Luty 25, 2015 at 10:50 pm

   Zgodnie z Teologią Katolicką papież ma STAŁĄ ASYSTĘ Ducha Świętego i JEST NIEOMYLNY W SPRAWACH WIARY. Są zatem powody żeby przyjąć, że papież działa zgodnie z Wolą Bożą. [W starym Testamencie Bóg również działał na DWA FRONTY.]

   Ap 13
   7 Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem.
   8 Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.

   • Nie ma to znaczenia
    Wrzesień 12, 2015 at 10:45 pm

    Rozważmy więc może czy kiedy na kogoś zstąpi Duch Święty to jest możliwość żeby gdziekolwiek się oddalił?On cały czas jest na swoim miejscu , to że nie czujemy czasami jego obecności nie oznacza że go nie ma,każdy chrześcijanin powinien być prowadzony przez Ducha Świętego. Jest napisane że nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego,nasze ciało jest jego mieszkaniem.Żaden człowiek nie jest nieomylny.W tym przypadku chrześcijanin taki jak my powinien prosić o poznanie Ducha Świętego czy to co Papież zrobił jest wolą Bożą czy nie wtedy dostaniemy odpowiedź.Nie opierajmy się na teologii takiego czy innego kościoła tylko oprzyjmy się na Słowie Bożym…Jezus mówił : „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” ten fragment sugeruje że nie jesteśmy na tej samej drodze z muzułmanami jakkolwiek by na to nie spojrzeć a co do Ducha Świętego:

    Jana 16,13-15
    13. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.
    14. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.
    15. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

   • Agnieszka
    Wrzesień 13, 2015 at 10:59 pm

    Mylisz się. Teologia katolicka mówi, że papież ma nieomylność w sprawach wiary i moralności tylko i wyłącznie kiedy mówi „ex catedra”. Każda inna jego wypowiedź, nawet encykliki nie mają takiego autorytetu dla Katolików.

   • Aga
    Wrzesień 19, 2015 at 4:55 pm

    A o anty-papiezach Pan Marcin slyszal ?
    Im niestety nie towarzyszy Duch Swiety w codziennych poczynaniach.
    Benedykt jest w swietle prawa kanonicznego nadal prawowitym papiezem.

   • Aga
    Styczeń 27, 2016 at 8:46 am

    Chyba nie wiesz o czym mowisz jaka nieomylnosc….znasz historie https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_katolicki
    Otworz oczy.
    Kto ma uszy niechaj slucha…

  • Marian
   Wrzesień 11, 2015 at 10:00 am

   Święta prawda ! Jesteś człowiekiem wielkiego serca i wiesz ,że propaganda próbuje nas wprowadzić na złą drogę. Myślenie sercem to widzenie świata Boga! Wszystkiego dobrego i powodzenia kochany !

  • LISA
   Wrzesień 11, 2015 at 11:39 pm

   zatem modlmy sie …..

  • Eugeniusz
   Wrzesień 12, 2015 at 5:25 pm

   To jest herezja Papierz modli się w domu Allaha to jest nonsens. A może przy okazji zrobili go muzułmaninem? To już nie mój Papież to jakaś muzułmańska zaraza niech się w piekle spali!!!!!!!!!!!!!!!

   • Asiek
    Wrzesień 15, 2015 at 10:55 am

    O widzę piękną chrześcijańską postawę, o ironio :/

   • Lucja
    Listopad 28, 2015 at 10:10 pm

    DEKLARACJA O STOSUNKU KOŚCIOŁA DO RELIGII NIECHRZEŚCIJAŃSKICH (Sobór Watykański II, Deklaracja NOSTRA AETATE)

    3.Kościół spogląda z szacunkiem również na mahometan, oddających cześć jedynemu Bogu, żywemu i samoistnemu, miłosiernemu i wszechmocnemu, Stwórcy nieba i ziemi, Temu, który przemówił do ludzi; Jego nawet zakrytym postanowieniom całym sercem usiłują się podporządkować, tak jak podporządkował się Bogu Abraham, do którego wiara islamu chętnie nawiązuje. Jezusowi, którego nie uznają wprawdzie za Boga, oddają cześć jako prorokowi i czczą dziewiczą Jego Matkę Maryję, a nieraz pobożnie Ją nawet wzywają. Ponadto oczekują dnia sądu, w którym Bóg będzie wymierzał sprawiedliwość wszystkim ludziom wskrzeszonym z martwych. Z tego powodu cenią życie moralne i oddają Bogu cześć głównie przez modlitwę, jałmużny i post.

    Jeżeli więc w ciągu wieków wiele powstawało sporów i wrogości między chrześcijanami i mahometanami, święty Sobór wzywa wszystkich, aby wymazując z pamięci przeszłość szczerze pracowali nad zrozumieniem wzajemnym i w interesie całej ludzkości wspólnie strzegli i rozwijali sprawiedliwość społeczną, dobra moralne oraz pokój i wolność.

    5. Nie możemy zwracać się do Boga jako do Ojca wszystkich, jeśli nie zgadzamy się traktować po bratersku kogoś z ludzi na obraz Boży stworzonych. Postawa człowieka wobec Boga Ojca i postawa człowieka wobec ludzi, braci, są do tego stopnia z sobą związane, że Pismo święte powiada: „Kto nie miłuje, nie zna Boga” (1 J 4,8).

    Stąd upada podstawa do wszelkiej teorii czy praktyki, które między człowiekiem a człowiekiem, między narodem a narodem wprowadzają różnice co do godności ludzkiej i wynikających z niej praw.

    Toteż Kościół odrzuca jako obcą duchowi Chrystusowemu wszelką dyskryminację czy prześladowanie stosowane ze względu na rasę czy kolor skóry, na pochodzenie społeczne czy religię. Dlatego też święty Sobór, idąc śladami świętych Apostołów Piotra i Pawła, żarliwie zaklina chrześcijan, aby „dobrze postępując wśród narodów” (1 P 2,12), jeśli to tylko możliwe i o ile to od nich zależy, zachowywali pokój ze wszystkimi ludźmi, tak by prawdziwie byli synami Ojca, który jest w niebie.

   • paweł
    Grudzień 8, 2015 at 5:22 am

    Ja też jestem w szoku.Co on zrobił.

   • paweł
    Grudzień 8, 2015 at 5:24 am

    No ale z tym piekłem to przesadzasz.

  • a
   Wrzesień 14, 2015 at 7:42 pm

   Nie wiem czy słowa Chrystusa o nadstawieniu drugiego policzka dotyczyły ludzi którzy podrzynają gardła i palą żywcem współbraci w wierze.

  • alex
   Wrzesień 17, 2015 at 10:23 pm

   ok, ale nie róbmy parodii z miłosierdzia… poza tym nie ma innego imienia dla zbawienia jak Jezus… porównywanie allaha do Chrystusa jest bluźnierstwem i bałwochwalstwem.. módlmy się, aby Franciszek się opamiętał..

   • niki
    Wrzesień 23, 2015 at 9:42 pm

    Zrównanie allaha z JEZUSEM CHRYSTUSEM jest blużnierstwem ,moze zachwiac wiarą tych ktorzy maja ją słabszą ,papiez nie prowadzi swojego ludu do zbawienia lecz raczej w paszcze szatana ponieważ podważa swoim zachowaniem wiarę w to ze JEZUS JEST JEDYNYM BOGIEM.JA TERAZ PISZĘ TO DLA WSZYSTKICH JAKO MOJE SWIADECTWO I NA CHWAŁĘ JEDYNEGO BOGA W TRÓJCY JEDYNEGO. NIE BEDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZED MNĄ !!!

  • niki
   Wrzesień 23, 2015 at 9:34 pm

   Człowieku Jezus powiedział JA JESTEM DROGA PRAWDA I ZYCIEM. Muzłmaninowi nie ma po drodze z katolikiem,Dla mnie islam to szatański wymysł ,najlepiej wartosc tej pseudo wiary mozna ocenic po traktowaniu kobiet i dziewczynek.

  • aa
   Październik 5, 2015 at 7:53 pm

   A dasz im też swoją żonę, córkę, matkę gdy o nie poproszą w imię miłosierdzia ?

   Też jest napisane o szarańczy w Apokalipsie, która wcale nie była miła Bogu… diabła też byś w dupę pocałował ?

  • paweł
   Grudzień 8, 2015 at 5:13 am

   Chyba się papieżowi coś pomyliło. Muzełmanizm to zbrodnicza religia Szatana. Co on tam robi w tym meczecie.
   http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan
   Jak on mógł coś takiego zrobić.
   Skandal!!!!!!!!!!!1

  • paweł
   Grudzień 8, 2015 at 5:18 am

   Muzełmanie i Żydzi nie są naszymi braćmi.
   Braćmi są ci co w niego wierzą w Jezusa.
   http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan

   • jehu
    Styczeń 30, 2016 at 10:39 am

    A ściślej ci którzy za słowami Jezusa „czynią wolę Ojca mojego który jest w niebie”

  • paweł
   Grudzień 8, 2015 at 5:20 am

   Nie no po tym co zrobił papież to ja się jako katolik zastanawiam nad wyjściem z kościoła katolickiego i wyznawania wiary w innym kościele.
   Nie rozumiem tego.
   Jak można !!!!!!!!!!!!!!!!

   • BasiaZapal
    Grudzień 12, 2015 at 5:51 pm

    Mozna, bo Franciszek przygotowywuje droge dla antychrysta na stworzenie globalnej religii gdzie kazdy bedzie musial sie do niej przylaczy. Mowienie, ze muzulmanie to bracia i siostry, to Sobieski w grobie sie przewraca……a nasi ludzie nie czytaja Pana Wolodyjowskiego dokladnie.

    Powtorka z „rozrywki” historycznej…. i brak wiedzy o islamie.

  • BasiaZapal
   Grudzień 12, 2015 at 5:50 pm

   Droga milosci? — poczekaj az Ci zgwalca matke lub zone lub corke czy siostre —- nie da sie zmieszac wody z olejem. Milowanie ludzi jest opisane w 10 przykazaniach — pierwsze 4 podaje jak kochac Boga:
   – nie bedziesz miec innych bogow obok mnie,
   – nie bedziesz robic zadnej podobizny i temu sie klanial
   – nie bedziesz wzywac imienia Pana na daremno
   – bedziesz swiecic szabat

   a nastepne 6 opisuja jak kochac blizniego:
   – nie cudzoloz
   – nie zabijaj
   – nie kradnij
   – nie mow falszywego swiadectwa
   – nie pozadaj zony blizniego
   – nie pozadaj zadnej jego rzeczy

   Musisz zrozumiec ze bog islamu deklaruje na kopule w meczecie na Wzgorzu Swiatynnym, ze „bog nie ma syna” —— oh-oh, moj ma, tak wiec islamski demon nie ma nic wspolnego z Bogiem Izraela i Jego Synem, Jezusem Chrystysem.

   • jehu
    Styczeń 30, 2016 at 10:46 am

    Coś ci z tymi przykazaniami nie wyszło, zgubiłaś czcij ojca swego i matkę swoją abyś długo żył na ziemi i aby ci się dobrze powodziło a nie pożądaj żony bliźniego ani wołu ani osła ani żadnej rzeczy to zdaje się jest jedno przykazanie.

 2. Łukasz
  Kwiecień 5, 2015 at 4:12 pm

  Ten incydent można wyjaśnić tylko na dwa sposoby:

  Teza I. Papież Franciszek jest dobrym człowiekiem ale niezbyt mądrym, zrobił to z miłości do bliźniego i nigdy nie czytał Koranu. Nie wie na czym polega prawdziwy Islam i nie zdaje sobie sprawy z tego kim jest naprawdę Allach. Grzech bałwochwalstwa czyni więc nieświadomie.

  Teza II. Papież wie co robi. Teorie spiskowe mówią prawdę. Wytłumaczeniem tego działania jest więc Apokalipsa św. Jana (Ap 17) – warto przeczytać.
  Potwierdzenie się tej tezy oznaczałoby, że Papieżowi nie można już dłużej ufać…

  Wiem, że to trudne ale innej opcji po prostu nie widzę :-(

  • Pawel.jan
   Lipiec 6, 2015 at 2:29 pm

   Ja uważam , że dopóki Jezus jest w kościele katolickim a jest to mimo ,że po ludzku nie rozumiem akceptuję to co powiedział Papież bo jest prawdą to co napisał Ryszard diabeł nie umie naśladować pokory i posłuszeństwa. O.Pio też miał zabronione nauczanie przez pewien czas a został Świętym . Mnie niepokoi to że Papież powiedział ,że zostało mu jeszcze 3 lata pontyfikatu a podobno jest to ostatni papież. Zauważcie że świat się polaryzuje albo będziesz wierzył albo nie nie będzie środka . Już teraz na mszy do komunii idzie 70% kościoła a kiedy szło niewiele więcej niż 30%. Nie potępiam ludzi i staram się nie ocenia , trzeba się za nich modlić bo inaczej to sobie garb przytraczamy a erze ogólnego dostępu do informacji .
   Byłem w Turcji i rozmawiałem z Turkiem i on mi tłumaczył islam … to co widzimy to nie islam tylko wahabici z Arabia Saudyjskiej – sekta. To tak z dużym uproszczeniem , że Radio Maryja to obraz polskiego kościoła a tak nie jest.
   Tam gdzie jest wolność i poszanowanie drugiego człowieka tam jest Bóg gdzie nie nie ma to jest przykryty naszymi grzechami ale też jest .

   • Tomek
    Wrzesień 14, 2015 at 7:09 am

    Pawle janie poczytaj trochę o koranie (tylko nie z internetowych artykulików), o przykazaniach jakie Mahomet dał w owej księdze swoim wyznawcom – dla Allaha możecie kłamać, manipulować i omotać „niewiernych”. I z tego właśnie powodu każdy islamista może pokazać Ci przetłumaczone sury mekkańskie(czyli te napisane po owych o objawieniach Mahometa w Mekce) gdzie jest mowa o szacunku dla chrześcijan i żydów, ale zapewne zapomni mu się przedstawić Ci sury medyńskie gdzie jest już jawna mowa o „niewiernych” i zupełnie odmiennym stosunku do nich. Teraz już pewnie domyślasz się dlaczego owy turek rozmawiał z Tobą w taki a nie inny sposób.

  • Tomek
   Wrzesień 14, 2015 at 7:48 am

   Bardziej przychylam się do II tezy. Czy mało już dowodów na to dał nam Franciszek?. „Ateiści będą zbawieni…zwierzęta mają duszę i pójdą do nieba…homoseksualiści mogą wnieść bardzo wiele do Kościoła…otwórzmy się na islam, zapraszajmy ich jak najwięcej” – każdy zdrowo myślący chrześcijanin już dawno powinien odpowiedzieć sobie na pytanie – reasumując wszystkie jego wypowiedzi, czy jest to autentyczny głosiciel Prawdy? Niech każdy sobie sam odpowie.
   Ludzie! Skończcie już z tym ciągłym gadaniem o wybaczaniu bo chyba wielu zle ten termin interpretuje. Czy gdy ktoś kto jawnie odzywa się, gdy człowiek, który jest głową kościoła wyraznie zaprzecza temu co głosił Pan Jezus można nazwać „wydawaniem osądu i kary” oraz „nieprzebaczeniem”? Słyszeliście o cnocie męstwa, czyli między innymi o gotowości stawania w obronie Najwyższych Prawd? Czy dla Was chrześcijanin to gamoń bez charakteru, któremu wszystko można wmówić a on sam zaprzeczy sobie i swoim wartościom byleby komuś przytaknąć?
   Dla mnie jest sprzeczne z chrześcijaństwem. Czy Pan Jezus nakazał apostołom i innym wiernym być oportunistami bezkrytycznie przyjmującymi wszelkie herezje, czy raczej stawać w obronie Prawdy, przypłacając to nawet życiem? Ja osobiście przebaczyłem wszystkim ludziom, którzy wyrządzili mi jakąś krzywdę w życiu ale zawsze odezwę się zdecydowanie gdy ktoś sieje herezję na niespotykaną jak dotąd skalę, jak robi to Franciszek. Gdyby Syn Boży nie wymagał od apostołów najwyższego poświęcenia w głoszeniu Prawdy, Ewangelia dotarła by do garstki osób na świecie.Tak samo i dziś – jeśli będziemy obojętni na to co wyprawiają przeciwnicy Słowa Bożego( między innymi islamiści, skrajna lewica i liberałowie, których notabene wyznawcy Allaha wyrżną w pierwszej kolejności, gdy poczują się już na naszym kontynencie na tyle silni) to następne pokolenia w Europie Prawdy nie usłyszą, a nasze dzieci i wnuki z nożem na gardle będą czytały Koran.

 3. jerry
  Lipiec 5, 2015 at 8:40 pm

  papiezfranciszek lepiej powie na temat tajnemu spotkaniu w onz na temat kosmitow ,

 4. Master
  Wrzesień 11, 2015 at 12:27 pm

  A gdy przyjdą zgwałcić twoją żonę i córkę nadstaw drugi policzek i pozwól je po wszystkim zabić w imię miłości bliźniego. Przecieź ta religia nawołuje do samounicestwienia. Dlatego dla chrześcijan nie ma ratunku i nie żal mi ich wcale bo głupotę należy eliminować.

 5. AS
  Wrzesień 11, 2015 at 1:12 pm

  Ja już nie mam złudzeń .Wg apokalipsy ,Sybilli i przepowiedni Nostradamusa upadnie wielkie imperium rzyskie .Czyli Watykan na czele z papieżem .Dla mnie Watykan w obecnej sytuacji to zło wcielone .
  Poczytajcie proroctwa .Obejrzyjcie filmik wypuszczony do sieci 31 grudnia 2014 r z symboliką .Jest tragiczny .Skąd u licha ktoś pół roku wcześniej wiedział jakie będą posunięcia Europy i Watykanu ? No skąd .Poczytajcie u iluminatach ,o Rockefellerze i jego wywiad obejrzyjcie ,obejrzyjcie również ostatni wywiad z Aaronem Russo jak mówi o powiazaniach …Jak działa świat i od czego zależą wszystkie postanowienia …Włosy stają dęba na głowie …https://www.youtube.com/watch?v=Veyt5_1kOaU&feature=youtu.be Na tym ma polegać wspólne dobro ? to ja dziękuję za takie cuda …Wolę swoją wiarę .Jestem chrześcijanką http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/233475-prawo-szariatu-zostanie-wprowadzone-takze-w-polsce-ludzie-beda-szczesliwsi-zapowiada-imam-anjem-choudary

 6. pibrox
  Wrzesień 11, 2015 at 8:00 pm

  Franciszek to fałszywy prorok sługa antychrysta, zapowiedziany przez pismo święte, więcej o nim mówi księga prawdy.

 7. Krzysiek
  Wrzesień 12, 2015 at 8:46 am

  Taa, otworzyć to oni nas otworzą a raczej rozsadzą, jak można przyjąć tu ludzi, którzy totalnie mają inne zasady ?

 8. justyna
  Wrzesień 13, 2015 at 4:22 pm

  Miłość jest najważniejsza. Ja jestem Bogiem Miłości. Czy przypominasz sobie, jak pouczałem cię, że Miłość jest Korzeniem? Dałem ci przykład dobrego drzewa, rodzącego dobre owoce. To drzewo jest Drzewem Doskonałym, bo jego Korzeniem jest Miłość. Jego gałęzie to same cnoty i wszystkie są dobre. Bez Korzenia Miłości to drzewo nie miałoby cnót, czyli żadnego owocu.

  Kiedy widzisz drzewo nieowocujące albo pokryte zepsutym owocem, wiedz, Moje dziecko, że jego korzeń utworzony jest z najpodlejszego zła. Mówię ci z powagą, że Korzeń wszelkiej cnoty nosi nazwę: MIŁOŚĆ. Ja jestem Miłością. Jestem Korzeniem, który cię karmi i upiększa. Pójdź, trwaj we Mnie, a będziesz żył wiecznie!

 9. Jarek
  Wrzesień 15, 2015 at 10:16 pm

  Czy nam chrześcijanom, również wolno iść do meczetu i naśladując naszego papieża modlić się twarzą do Mekki ? Czy Koran stał się teraz dla nas drugą Biblią ? Czy teologię miłości możemy zastąpić teologią islamu ? Bo skoro taki przykład daje nam głowa katolickiego Kościoła, to znaczy, że takie przyzwolenie dostaliśmy. Kim teraz jesteśmy ? Chrześcijanami czy muzułmanami ?

 10. lol
  Wrzesień 16, 2015 at 7:58 am

  Islamiści też witają papieża
  https://www.youtube.com/watch?v=r5UnZQvOrnA

 11. Bartłomiej
  Wrzesień 17, 2015 at 11:25 pm

  1.Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.-Pierwsze i najważniejsze bo pierwsze….

 12. Lukasz
  Wrzesień 29, 2015 at 1:01 pm

  Chrzescijanie, pomyslcie choc przez chwile, mamy poznawac „Ich” po owocach, a jakie owoce moze dac wchodzenie do swiatyni i klamianie sie twarza do miejsca kultu bozka Ksiezyca? Jakie owoce wyniknaja z takiego „ekumenizmu”, ktory mowi ze wszyscy mamy wspolpracowac? Dla jakiego celu, bo chyba nie dla zbawienia? Jak mozna mowic ze wspieramy religie zla i antychrysta. Ludzi trzeba kochac i szanowac, ale grzech potepiac! Trzeba im mowic ze JEDYNA droga to Chrystus Jezus Mesjasz, a nie jakis mahommet / rabus i pedofil, na marginesie/Jaki przyklad daje glowa Kosciola, ktory ma byc jak Skala, a nie jak jakis bojownik z Grrnpeace{ z calym szacunkiem dla ekologii itp}? Czy Papiez na forum kongresu USA powinien mowic o ociepleniu klimatu??? Czy o „nawracajcie sie do Boga Jahwe, do jego syna Chrystusa!” Nie miekkie slowa, ale slowa PRAWDY! Amen. Z Bogiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current month ye@r day *