Seks z duchami, czyli o spektrofilii

John_Henry_Fuseli_-_The_Nightmare-Copy

Znane są przypadki licznych doniesień od ludzi, którzy twierdzą, że mieli co najmniej jedno doświadczenie seksualnego kontaktu z duchem.

Większość z tych osób uznało ten akt za niechciany, czasem brutalny, a dla niektórych była to forma gwałtu.

Są też i tacy, którzy o tych doświadczeniach wypowiadali się jako bardzo erotycznych i przyjemnych.

Przeżycia te najczęściej miały miejsce, gdy ofiary spały, lub były w trakcie zasypywania, jednakże nie zawsze.

Jakkolwiek, ofiary tego typu doświadczeń zazwyczaj twierdzą, że to co im się przytrafiło, było tak samo prawdziwe, jak akt seksualny z rzeczywistym człowiekiem.

Ostatnio pojawiły się w mediach wyznania ukraińskiego pochodzenia aktorki Natashy Blasick, znanej między innymi z filmu „Paranormal Activity 2”, o tym że miała ona dwa doświadczenia seksu z duchem.

W wywiadzie, m.in. dla News Talk, powiedziała ona że pierwszy raz doszło do tego zdarzenia, gdy była ona sama w domu.

Wyjaśniła dalej, że poczuła że coś weszło do jej pokoju, gdy leżała w swoim łóżku. Nie mogła nikogo dojrzeć. Lecz nagle poczuła na sobie ciężar czegoś, co przypominało ludzkie ciało. Czuła, że coś dotyka jej ciała wbrew jej woli.

Natasha stwierdziła, że na początku była bardzo zmieszana tym wszystkim, lecz gdy się zrelaksowała zaczęła odczuwać to, jako coś naprawdę przyjemnego. Dodała ona, że wie że nie był to sen. Było to coś kompletnie innego, realnego.

Duch odszedł, lecz powrócił po więcej miesiąc później, według słów Natashy. [1]

Wcześniej podobne zdarzenie przytrafiło się 26-letniej piosenkarce Ke$hy, która wyznała podczas jednego z wywiadów, że jej piosenka „Supernatural” została zainspirowana erotycznymi paranormalnymi doświadczeniami.

Jak twierdzi, miała ona stosunek seksualny z duchem. „Miałam kilka doświadczeń z nadprzyrodzoną (istotą). Nie znam jego imienia! On był duchem! Jestem bardzo otwarta na to.”, powiedziała ona Ryan’owi Seacrest w jego audycji radiowej KIIS FM. [2]

Podobnie Anna Nicole Smith, gwiazda Playboya, w wywiadzie dla For Him Magazine przyznała się do seksu z czymś, co z początku wzięła za jej chłopaka, który spał w łóżku obok niej. Jednakże po przebudzeniu zorientowała się, że była to niewidzialna istota. [3]

Jest znanych wiele innych przypadków seksualnych napaście przez duchy. Jednakże wbrew temu jak mogłoby się to wydawać z relacji wymienionych celebrytek, nie jest to ani przyjemne, ani niewinne. Wręcz przeciwnie, rzeczywistość jest o wiele bardziej przerażająca.

 

W latach 80-tych głośna była w Ameryce sprawa Smurl’ów, o czym opowiada film „Nawiedzony dom” (The Haunted) z 1991 roku. [4]

Jack Smurl wraz z żoną Janet, rodzicami i dwójką dzieci wprowadzili się do nowego domu w West Pittston, Pennsylvani, który jak się okazało był nawiedzony przez demony.

Według Smurl’ów pierwsze oznaki aktywności paranormalnej rozpoczęły się w 1974 roku. Zaczęło się od takich niepozornych rzeczy jak pożar telewizora, nieustanne przeciekanie rur z wodą pomimo wielokrotnych napraw, pojawianie się dziwnej plamy na dywanie w nocy, oraz śladów zadrapań pazurów na armaturze i ścianach w łazience, przypominających te pozostawione przez dużego kota.

Do roku 1977 niewyjaśnione zdarzenia nasiliły się. Toalety spłukiwały się samoczynnie, słychać było kroki na schodach, szuflady same się otwierały i zamykały, radio włączało się pomimo tego, że nie było podłączone do prądu, fotele bujane poruszały się same, oraz nieprzyjemny zapach wypełnił dom.

W 1985 roku rodzice Jack’a, John i Mary, twierdzili że słyszeli głośny obscenicznych język dobywający się niewiadomo skąd, a Jack i Janet mówili o tym, że dom często stawał się bardzo zimny.

Nie długo po tych wydarzeniach dziwny, ciemny ludzki kształt zmaterializował się w kuchni przed Janet. To miało jakieś 180 cm wzrostu, ale bez rysów twarzy. Później ukazało się to również Mary Smurl w jej części domu.

Przemoc i częstotliwość zdarzeń wzmagała się.

W 1986 roku, rodzina poprosiła o pomoc kontrowersyjną parę demonologów, Ed i Lorraine Warren, którzy stwierdzili, że dom jest nawiedzony przez trzy pomniejsze duchy i potężnego, złego demona.

Jack twierdził, że został zgwałcony pewnej nocy przez pokrytego łuskami sukuba o ciele młodej dziewczyny i z głową starej kobiety. Janet podobnie powiedziała, że została zgwałcona przez cienistą, ludzko podobną postać, opisaną, jako inkuba.

Ksiądz Robert McKenna przeprowadził w ich domu dwa egzorcyzmy po łacinie i ponad pięćdziesiąt Mszy, które rzekomo dodatkowo rozwścieczył demona.

Podobno demon podążył za nimi, gdy wyjechali oni na wakacje do Poconos i nękał Jacka w pracy.

Po tych wydarzeniach Smurlowie pojawił się w telewizji w Filadelfii, w programie The People are Talking prowadzonym przez Richarda Bey.

W odpowiedzi na to demon podobno zgwałcił Jacka ponownie, pojawiając się pod postacią pół-człowieka, pół-świni.

Jedno z oczywistych pytań, które sceptycy zawsze zadają, dotyczy tego, dlaczego para nie wyprowadziła się z owego domu, jeśli ataki na nich były tak gwałtowne i przykre.

Odpowiedź Smurl’ów na to pytanie była taka, że demon podążał za nimi wszędzie, gdzie pojechali.

 

Inna głośna sprawa seksualnego nękania przez demony dotyczyła Doris Bither.

Doris Bither, była samotną matką czterech dzieci, mieszkającą w rozpadającym się domu w Culver City, w Kalifornii. Twierdziła ona, że przez lata była atakowana, bita, a nawet wielokrotnie gwałcona przez złe duchy.

Doris dorastała w Midwest, w rodzinie wywodzącej się z klasy średniej. Jednakże rodzice jej byli alkoholikami. Gdy miała 10 lat, w wyniku jakiegoś konfliktu, rodzice wyrzekli się jej.

Nieudane małżeństwa i relacje z mężczyznami zaobfitowały w końcu w czworo dzieci, wszystkie od różnych ojców.

Wkrótce po przeprowadzce do wynajętego domu w Culver City, Kalifornii, zaczęli oni doświadczać paranormalnych doświadczeń.
Skrzypiące dźwięki, odgłosy kroków, bezcielesne głosy i niewyjaśnione zapachy.

Szybko ta aktywność przerodziła się w otwarte ataki, z gryzieniem, biciem, a w końcu z gwałtem na Doris, który doprowadziły ją do poszukiwania pomocy u parapsychologów dr Barry’ego Taff’a i dr Kerry’ego Gaynor’a. Przez trzy miesiące badali oni zjawiska zachodzące w jej domu.

Entity

Jej historia stała się podstawą do filmu „Byt” (ang. The Entity) w reżyserii Sidneya J. Furie, z 1980 roku.

Już po śmierci Doris, jeden z jej synów Brian Harris, w wywiadzie z Javier’em Ortegą opisał to w ten sposób. [5]

„… My wszyscy doświadczyliśmy jakiejś formy ataku.” „Dochodziło do popychania, gryzienia i drapania nas.” „… Było około czterech istot w naszym domu, i dawały one o sobie znać poprzez pojawianie się przez cały czas…. myślę, że potrzebowali oni wiele energii, aby to czynić.”

Dodał on:

„.. To było tak, jakby one [owe cztery istoty] pojawiały się, kiedykolwiek miały one na to ochotę”. „Gdy się pojawiały, to było zawsze jak mgła. Jak człowiek … ale nie do końca.”

Odnośnie gwałtów na jego matce, stwierdził on:

„Ta cała sprawa dotycząca gwałtu była prawdziwa. Mój pokój znajdował się tuż obok pokoju mojej matki. Słyszałem, gdy ataki miały miejsce. Jak rzeczy były rozrzucane, jej krzyki. Później wychodziła ona z sypialni z tymi wszystkimi siniakami na niej. Na jej nogach, jej udach. Podobnie jak w filmie.”

„… zdarzało się, że widzieliśmy jak działo się to na naszych oczach. To było tak, jakby jakiś mężczyzna stał naprzeciwko mojej matki i zaczął ją bić. Wyobraź sobie kobietę, która jest bita. Można było zobaczyć ją podnoszoną i rzucaną. Dźwięki, uderzenia… ale nie było nikogo, kto by rzeczywiście mógł to robić. „ „My również to czuliśmy, ciągnięcie, gryzienie i drapanie… wszyscy byliśmy atakowani. ”

Po przeprowadzeniu się do innego miejsca paranormalna aktywność znacznie zmalała, chociaż nie odeszła całkowicie.

Doris umarła w 1995 roku, po przyczynie problemów z sercem. Wydaje się, że do końca życia zmagała się z demoniczną aktywnością w jej życiu.

 

Większość tego typu doświadczeń seksualnych z duchowymi istotami ma charakter demoniczny.

Chrześcijańscy eksperci, poza nielicznymi wyjątkami, uważają, że duchy to nic innego jak demony.

Istoty te czasami mogą objawiać się pod postacią nieżyjących ludzi, jednakże nie mogą to być owi ludzie, powracający z zaświatów.

Dlatego też wszelkiego rodzaju kontakty z tymi istotami są bardzo niebezpieczne, a wręcz śmiertelne w skutkach.

 

Twierdzenia osób, że miały seks z duchem są rzadkie, ale nie niespotykane. W swojej książce “The Terror that Comes in the Night” (Terror , który przychodzi nocą), folklorysta David J. Hufford szacuje, że około 15 procent ludzi, w pewnym momencie w ich życia, miało doświadczenie ataku we śnie przez nieznaną istotę, często z elementami seksualnymi.

Przekazy o doświadczeniach seksualnych z nadprzyrodzonymi istotami można znaleźć w folklorze na przestrzeni dziejów.

W swojej książce „Satanism Today” (Satanizm współcześnie) James R. Lewis, profesor religioznawstwa na Uniwersytecie w Wisconsin, zauważa, że ​​„Tomasz z Akwinu twierdził, że demony będą unosić się w powietrzu, aż do dnia sądu, w formie inkubów (demony męskie) i sukubów (demony żeńskie)… Akwinata uważał, że demony mogły uwodzić ludzi, szczególnie w czasie snu.”

Ponieważ zazwyczaj tego typu doznania, seksualnych kontaktów z istotami nadprzyrodzonymi, zdarzają się podczas snu, psycholodzy mają tendencję do interpretowania ich, jako będących rezultatem wyobrażeń i iluzji mózgu.

Jednakże jak pokazaliśmy na przykładzie niektórych przypadków, czasami mamy tutaj do czynienia z czymś więcej niż tylko wyobraźnia.

W przypadku ataków natury demonicznej, chrześcijanie mogą przeciwstawić się temu, w autorytecie danym im w Jezusie Chrystusie. Niechrześcijanie praktycznie są bezsilni, i wszystko, co mogą zrobić, to zwrócić się do Jezusa o pomoc, w nadziei Bożej ingerencji.

 

PRZYPISY:

[1] natashablasick.com/2014/05/16/moncrieff-show-radio-interview-dublin/
[2] www.celebuzz.com/2012-11-24/keha-speaks-out-on-having-sex-with-a-ghost-it-did-scare-me-but-thats-part-of-the-fun-of-it/
[3] uk.askmen.com/celebs/entertainment-news/anna-nicole-smith/anna-nicole-smith-supernatural-sex.html
[4] www.statemaster.com/encyclopedia/Smurl-haunting
[5] www.ghosttheory.com/2009/05/18/the-entity-interview-with-doris-bithers-son

Opracował: Artur P.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current month ye@r day *