Zak Bagans, bohater programu (ang. Ghost Adventures), na początku tego roku kupił dom, który jak wielu uważa jest nawiedzony przez demony.

Bagans kupił ten dom tylko za 35.000 amerykańskich dolarów.

Ten mały dom w mieście Gary nad jeziorem Michigan doczekał się ponad 800 stronic oficjalnych policyjnych raportów dotyczących dziwnych zjawisk tam zachodzących.

Dom-w-Gary

Na zamieszczonym zdjęciu można zobaczyć dziwną postać wyglądającą z jednego z okien ganku domu. Urzędnicy miejscy twierdzą, że dom nie był zamieszkany w czasie, kiedy zrobiono to zdjęcie.

Kapitan z Departamentu Policji w Gary powiedział, że wierzy on, że ten dom jest nawiedzony.

Dom, który został nabyty przez Zaka Bagansa, był określany przez okolicznych mieszkańców oraz prasę mianem „portalu do piekła”. Wszystko przez zdarzenia o charakterze paranormalnym, które na co dzień miały tam miejsce.

Rodzina Ammonów, która mieszkała w tym domu została zmuszona do jego opuszczenia z powodu tego co tam się działo.

Manifestacje złych mocy miały być tam odczuwalne do tego stopnia, że prosili oni o interwencję egzorcystę. Rytuał przeprowadzany był przez katolickich księży wielokrotnie.

Jak twierdzi 32-letnia Latoya Ammons, dochodziło bowiem do sytuacji, w których objawy opętania demonicznego zdradzała cała trójka jej dzieci, które w tym czasie były w wieku 7, 9 i 12 lat. Dzieciom wywracały się oczy, złowrogie uśmiechy pojawiały się na ich twarzach, a ich głosy zmieniały się nie do poznania za każdym razem, gdy to się działo.

Latoya była również świadkiem lewitacji jej dzieci.

W domu bardzo często słyszano odgłosy kroków, które dochodziły niewiadomo skąd, oraz najróżniejsze dziwne odgłosy. Zwierzęta znajdujące się tam i owady zachowywały się nienaturalnie również.

Gdy jej dziewięcioletni syn trafił do szpitala, kilka osób, w tym pracownik socjalny i pielęgniarka, było świadkami tego jak chłopiec chodził po ścianie tyłem.

Kapitan policji, księża i pracownicy opieki społecznej uważają, że coś złego jest w tym domu.

Ammonowie już od dawna myśleli o opuszczeniu tego domu, lecz nie mogli tego uczynić ze względu na trudną sytuację finansową.

Zak Bagans z programu, który jest nowym właścicielem tego domu, postanowił zamieszkać tam, aby zrobić program o swoich doświadczeniach w tym miejscu.

 *          *          *

Zak Bagans i jego grupa próbują udowodnić, że duchy są wśród nas. Czynią to przy użyciu kamer noktowizyjnych, rejestratorów dźwięku oraz innych urządzeń technicznych. W odróżnieniu od wielu innych badaczy zjawisk paranormalnych, którzy wierząc w duchy są zarazem sceptyczni co do istnienia demonów, Zak Bagans, który ma korzenie katolickie, uznaje również istnienie demonów.

Należy powiedzieć, że z biblijnego punktu widzenia istoty, z którymi badający zjawiska paranormalne mają do czynienia, są tylko i wyłączenie demonami, a nie duchami jak oni zazwyczaj utrzymują.

Pogląd, że rzekome duchy, jako dusze zmarłych ludzi, czasami pozostają na ziemi po śmierci danej osoby, nie jest zgodny z biblijnym światopoglądem. Ale o tym powiemy już innym razem.

Opracował:  Artur P.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *