Masowa ucieczka chrześcijan z muzułmańskich ziem

Tłumaczenie artykułu Raymond’a Ibrahim’aThe Mass Exodus of Christians from the Muslim World

Trwa obecnie masowy exodus chrześcijan. Miliony chrześcijan jest przemieszczanych z jednego krańca islamskiego świata na drugi.

Przeżywamy ponownie prawdziwą historię tego, w jaki sposób islamski świat, z którego znaczna część do islamskich podbojów była niemal całkowicie chrześcijańska, powstał.

Komisja Stanów Zjednoczonych ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej stwierdziła niedawno: “ucieczka chrześcijan z tego regionu jest precedensowa i nasila się z roku na rok.”

Tylko za naszych czasów “chrześcijanie mogą całkowicie zniknąć z Iraku, Afganistanu i Egiptu.”

Napływające doniesienia z islamskiego świata z pewnością potwierdzają ten wniosek: Irak był najwcześniejszym wskaźnikiem tego, jaki los czeka chrześcijan, gdy siły islamskie zostają uwolnione z uścisku dyktatorów.

W 2003 roku populacja chrześcijan w Iraku wynosiła, co najmniej jeden milion. Dzisiaj pozostało mniej niż 400 tys. – jest to wynik antychrześcijańskiej kampanii, która rozpoczęła się od amerykańskiej okupacji Iraku, kiedy niezliczone kościoły chrześcijańskie zostały zbombardowane i niezliczeni chrześcijanie zabici, w tym przez ukrzyżowanie i ścięcie (głowy).

Atak na kościół Bagdadzie w 2010, gdzie odnotowano prawie 60 chrześcijańskich wiernych zabitych, to tylko wierzchołek – trwającej dekadę – góry lodowej.

Teraz, gdy USA wspiera dżihad przeciwko świeckiemu prezydentowi Syrii, Assad’owi, ten sam schemat powtarza się w Syrii: całe regiony i miasta, w którym chrześcijanie żyli od wieków przed pojawieniem się islamu, zostały już wyludnione, gdy chrześcijanie stają się celem porwań, grabieży oraz ścinania głów przez opozycję, i wszystko to w zgodzie z wezwaniami z meczetów, gdzie jest mówione, że wypędzenie chrześcijan to “święty obowiązek“.

W październiku 2012 roku w mieście Homs, które do pojawienia się dżihadystów miało chrześcijańską populację około 80 tys., został zamordowany ostatni chrześcijanin.

Jedna nastoletnia Syryjka powiedziała: “Wyjechaliśmy, ponieważ oni próbowali zabić nas … dlatego, że byliśmy chrześcijanami…. Ci, którzy byli naszymi sąsiadami zwrócili się przeciwko nam. Na koniec, kiedy zdecydowaliśmy się na ucieczkę, zrobiliśmy to po balkonach. Nie mięliśmy nawet odwagi wyjść na ulicę przed naszym domem.”

W Egipcie, jakieś 100 tys. chrześcijańskich Koptów uciekło ze swojej ojczyzny wkrótce po rozpoczęciu “arabskiej wiosny”. We wrześniu 2012 roku, niewielka chrześcijańska społeczność na Synaju została zaatakowana i eksmitowany przez powiązanych z Al-Kaidą muzułmanów, według doniesień Reuters. Ale jeszcze przed tym, Koptyjski Kościół Ortodoksyjny skarżył się na “powtarzające się przypadki wysiedlania Koptów z ich domów, przy zastosowaniu przemocy albo zastraszania. Wysiedlenia rozpoczęły się w Ameriya [62 chrześcijańskie rodziny zostały eksmitowane], następnie sięgnęły Dahszur [120 chrześcijańskich rodzin zostało eksmitowanych], a dzisiaj terror i groźby dotarły do serc i dusz naszych koptyjskich dzieci na Synaju”.

Irak, Syria i Egipt są częścią świata arabskiego. Ale chrześcijanie uciekają nawet z “czarnych” afrykańskich i “białych” europejskich krajów z muzułmańską większością.

W Mali, po islamskim przewrocie w 2012, aż 200 tysięcy chrześcijan uciekło z kraju. Według sprawozdań, „Kościół w Mali jest bliski wytępienia”, zwłaszcza na północy „gdzie rebelianci chcą utworzyć niezależne islamskie państwo i wypędzić chrześcijan… w poszukiwaniu chrześcijan, którzy mogliby ukrywać się, przeszukiwano tam dom po domu, kościoły i inne chrześcijańskie budynki zostały zrabowane lub zniszczone, a ludzie byli torturowani w celu ujawnienia informacji o chrześcijańskich krewnych.”

Przynajmniej jednemu pastorowi ścięto głowę.

Nawet w europejskiej Bośni, chrześcijanie wyjeżdżają masowo “pośród wzrastającej dyskryminacji oraz islamizacji.” Tylko 440 tys. katolików pozostało w tym bałkańskim narodzie, połowa przedwojennej liczby.

Wymieniane problemy są typowe: „podczas gdy dziesiątki meczetów zostało zbudowanych w bośniackiej stolicy Sarajewie, nie wydano żadnych pozwoleń na budowę chrześcijańskich kościołów.” „Czas się kończy, gdy obserwujemy niepokojący wzrost radykalizmu”, powiedział jeden z przedstawicieli władz, który dodał dalej, że mieszkańcy Bośni i Hercegowiny byli „prześladowani przez wieki” po tym jak europejskie mocarstwa „zawiodły, nie wsparając ich w ich walce z Imperium Osmańskim.”

I tak historia powtarza się.

 

Można wyliczać dalej i dalej:

– W Etiopii po tym jak pewien chrześcijanin został oskarżony o profanację Koranu, tysiące chrześcijan zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich domów, gdy “muzułmańscy ekstremiści podpalili około 50 kościołów i kilkadziesiąt chrześcijańskich domów.”

– Na Wybrzeżu Kości Słoniowej, – gdzie chrześcijanie dosłownie byli krzyżowani – islamscy rebelianci “zmasakrowali setki i wygnali dziesiątki tysięcy” chrześcijan.

– W Libii, islamscy rebelianci zmusili kilka chrześcijańskich zakonów, w których  zakonnice pomagały chorym i potrzebującym w tym kraju od 1921 roku , do ucieczki.

– W północnej Nigerii, zamieszkanej w większości przez muzułmanów, gdzie nie ma niedzieli bez bombardowań jakiegoś kościoła, chrześcijanie uciekają tysiącami; jeden region został wyludniony z 95% jego ludności chrześcijańskiej.

– W Pakistanie, po tym jak pewne dziecko chrześcijańskie zostało fałszywie oskarżone o profanację Koranu, i muzułmanów opanował antychrześcijański szał, cała chrześcijańska wieś – mężczyźni, kobiety i dzieci – została zmuszona do ucieczki do pobliskiego lasu, gdzie wybudowali oni kościół, na stale osiedlając się tam.

– W Somalii, gdzie chrześcijaństwo jest całkowicie zakazane, muzułmanie nawracający się na chrześcijaństwo uciekają do sąsiednich krajów, w tym Kenii i Etiopii, czasami będąc śledzonymi i zabijanymi.

– W Sudanie, ponad pół miliona osób, głównie chrześcijan, zostało pozbawionych obywatelstwa w odpowiedzi na oddzielenie się Południa (Sudan Południowy) i zmuszonych do przesiedlenia się.

 

Dla każdego, kto jest śledzi trudną sytuację chrześcijan pod islamskimi prześladowaniami, nic z tego, co zostało powiedziane, nie jest zaskakujące. Jak to pokazałem w mojej nowej książce „Crucified Again: Exposing Islam’s New War on Christians”, w całym islamskim świecie – w krajach, których nie łączy ta sama rasa, język, kultura czy ekonomia, w krajach których łączy tylko islam – chrześcijanie są prześladowani z celem wytępienia.

Takie jest prawdziwe oblicze odradzającego się islamskiego ekstremizmu.

Często zapomina się o tym, że w VII wieku, połowa całej ludności chrześcijańskiej świata zamieszkiwała obszary, które teraz nonszalancko nazywane są “światem muzułmańskim”. Następnie Islam, który zrodził się na pustyni Arabii, gwałtownie rozrósł się poprzez serię zmieniających świat dżihadskich ekspansji, podbijając i powoli przekształcając narody, które były chrześcijańskimi, w muzułmańskie.

Na przestrzeni wieków większość chrześcijan, aby uniknąć sporadycznych prześladowań i ciągłej dyskryminacji przyjmowała islam, podczas, gdy inni uciekli.

Niewielka część zdecydowała się pozostać chrześcijanami i żyć, jako ledwo tolerowani poddani trzeciej klasy lub dhimmis, zgodnie z prawem szariatu.

W końcu doświadczyli oni czegoś w rodzaju renesansu podczas kolonialnej i postkolonialnej epoki, kiedy wielu muzułmanów upodobniało się do Zachodu.

Ale w dzisiejszych czasach, wraz z międzynarodowym odrodzeniem religii Mahometa, i nieprzerwanej 1400 letniej misji supremacji i światowej hegemonii islamu, ci pozostali chrześcijanie są zagrożeni wyginięciem, – podczas gdy Zachód patrzy w przeciwną stronę, to znaczy, gdy w rzeczywistości nie wspiera tego, w kontekście tak zwanej “arabskiej wiosny”.

Tłum. Natan P.

 

1 thoughts on “Masowa ucieczka chrześcijan z muzułmańskich ziem”

  1. Mogę tylko wyrazic glebokie waspółczucie ludziom okupowanym przez islam. Brat zabija brata,ojciec syna a sasiad przyjaciela. Fala przemocy od pokolen niepamietnych ku synom Abla przez synow Kaina. Dzieci sa zarzynane,dziewczynki gwalcone a sieroty sprzedawane jako towar na kolejnego potencjalnego islamite. Niech dobry Jeszua z Galileii ktory jako jedyny jest uprawomocniony aby wzniesc wysoko sztandar Elohej Adonaj i zaprowadzic porzadek obiecanego haolam Haba erec Israel. Niech strzeze wiary i sprawiedliwosci przesladowanych ludzi i wyznaczy im dzial w krolestwie Ojca. ..”…cieszcie sie i radujcie albowiem zostanciecie nazwani synami Adonaj-mowil Jeszua z Nazaretu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *